SAP Dönüşüm Yolculuğuna Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler

2016-07-19 Etiketler:

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarının en çok tercih ettiği kurumsal kaynak planlama aracı olan SAP, CEO Bill McDermott’un 2014 yılında ilan ettiği vizyon doğrultusunda bulut platformu üzerinden hizmet veren bir servise dönüşüyor. HANA altyapısı üzerinden sunulmaya başlanan kullanıcı dostu uygulamalar sayesinde yakın gelecekte tüm SAP ürünlerini ve hizmetlerini yerel uygulamalara entegre olan SaaS (Software as a service) ve PaaS (Platform as a service) şeklinde göreceğiz.

SAP bu vizyon doğrultusunda ilerlerken, hali hazırda kullanımda olan SAP sistemlerini dönüştürmenin önünde ise iki temel sıkıntı bulunuyor; profesyonel servisler aracılığıyla bakım destek hizmetlerinin yeterli derecede sağlanamaması ve dönüşüm projelerini yöneten danışmanlara olan bağımlılık.

KoçSistem olarak hedefimizi sadece kurumların SAP dönüşümünü gerçekleştirmek olarak değil, ihtiyaç duyulan hizmetlerin tek bir elden verilmesi ve belirli bir kalite sürekliliğinin sağlanması olarak tespit ettik. Bu bağlamda SAP AllStar inisiyatifini devreye alarak, SAP danışmanlık hizmetlerini yüksek kalitede, açık ve yenilikçi yaklaşımla verecek, bağımsız danışmanlardan oluşan bir kadro oluşturduk. Kurduğumuz danışmanlık ekosisteminin ortak özelliği; her biri kendi alanında uzman olan ve birbirini tamamlayan yetkinliklerden oluşmasıdır. Bu sayede kurumların ihtiyaçlarını doğru ürün, doğru yöntem ve doğru zamanda adreslemeyi hedeflemekteyiz.

Proje ve bakım destek hizmetlerine ilave olarak, kurumlar tarafından çoğunlukla gözardı edilen fakat toplam hizmet kalitesini maksimize etmek için kritik olan yük testi, fonksiyonel test, statik kod güvenlik analizi ve sızma testleri gibi birçok hizmeti de bulut ortamından sağlıyoruz.

Dijital dönüşümün öncülerinden KoçSistem olarak kaliteli ve geniş danışman ekosistemimiz ve profesyonel hizmet anlayışımız ile kurumların SAP dönüşüm yolcuğunda en önemli yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz